oranzeriaNie zakładamy oranżerii po północnej stronie domu, tam będzie za mało światła.

Czytaj więcej: Oranżeria

645W poprzednim artykule omówiliśmy ogólny temat ogrodów w stylu Górskim.

Czytaj więcej: Górski ogród

ogrBiorąc pod uwagę montaż i samą budowę to chyba najprostszym ogrodzeniem jest to wykonane z paneli. Każdy z paneli składa się z dwóch słupków i wypełnienia między nimi w postaci siatki.

Czytaj więcej: Materiał na ogrodzenie

dom8Czasem warto pokusić się i zadziałać nieco inaczej niż wszyscy inni.

Czytaj więcej: Prefabrykaty w ogrodzeniach

ttWeźmy pod uwagę, że rośliny w żywopłotach rosną gęsto a co za tym idzie mają ograniczony dostęp do składników pokarmowych.

Czytaj więcej: Kilka rad odnoście żywopłotu

kompozytJest to rozwiązanie dla tych, którzy chce zbudować szybko taras i nie konserwować go latami. Elementy kompozytowe stają się coraz bardziej popularne, są zamiennikiem drewna, szczególnie tego egzotycznego.

Czytaj więcej: Taras z paneli kompozytowych

zak-ogrŻywopłot nie tylko chroni nasz dom i ogród ale też jest to doskonała ozdoba, dlatego trzeba o niego dbać. Prawo nasze nic nie mówi na temat tego w jakiej odległości od granicy działki powinien znajdować się asz żywopłot.

Czytaj więcej: Żywopłoty

tarasTaras możemy zabezpieczyć na kilka sposobów. Jednym z lepszych jest olejowanie. Olej zaimpregnuje drewno hydrofobowo, jednocześnie nie pozostawi na powierzchni żadnej powłoki. Jest to bardzo praktyczna i prosta metoda, dzięki której zabezpieczymy nasz taras.

Czytaj więcej: Zabezpieczamy drewniany taras

lawka-drewnoW naszym ogrodzie i w elementach naszego domu często znajduje się drewno. Mammy altanki, drewniane tarasy i na przykład ławki. Takie elementy mogą przetrwać długie lata, ale musimy o nie dbać. Mam tu na myśli przede wszystkim ich impregnacje.

Czytaj więcej: Przed czym należy chronić drewno

brTen rodzaj bruku ma swoje zalety ale także wady. Budując dom każdy pragnie by przed jego wejściem bruk był najwyższej jakości nie kruszył się i był równy. Wiadomo że dom to nie tyko jego budowa oraz wykańczanie ale także jego konserwacja w kolejnych latach.

Czytaj więcej: Bruk