wiosna ogrodChoć w naszym ogrodzie praktycznie nic się nie dzieje to obecny okres jest doskonałym czasem by go przygotować na nadejście wiosny.

Czytaj więcej: Wiosna w ogrodzie

oczko wpdneSą to niewielkie organizmy, które wykorzystają każdy nasz błąd by się rozmnożyć i opanować oczko wodne. Jakość wody najczęściej pogarsza się pod koniec lata.

Czytaj więcej: Glony w oczku wodnym

1231Na ściółkowaniu zyskuje gleba, rośliny i całe okoliczne środowisko.

Czytaj więcej: Ściółkowanie

trawnik-2Gdy już mamy trawnik to musimy o niego odpowiednio dbać, inaczej nie będzie on wyglądał atrakcyjnie.

Czytaj więcej: Jak dbać o trawnik

ŻurawinaŻurawina z roku na rok staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jest to zimozielona krzewinka z rodziny wrzosowatych.

Czytaj więcej: Żurawina Żurawina z rok

brzoskwiniaW większości ogrodów przydomo9wych mamy drzewka owoców pestkowych. Są to przede wszystkim brzoskwinie, morele, czereśnie, wiśnie i śliwy. Bywa czasem, że drzewka te mają zgniłe owoce lub robaczywe.

Czytaj więcej: Chronimy drzewa pestkowe

mszyceMszyce mogą być w rożnych kolorach, ale najczęściej są czarne. Żerują one najczęściej na młodych łodygach, najgorsze w walce z nimi jest fakt, iż bardzo szybko się rozprzestrzeniają opanowując kolejne rośliny. Mszyce żywią się sokami, które pobierają przez nakłucia w liściach.

Czytaj więcej: Jak pozbyć się mszyc

Jeśli będziemy odpowiednio formowali drzewko to będzie ono lepiej owocowało i będzie tez zdrowsze. Formowanie koron jest zabiegiem ważnym, drzewka nieformowanie są narażone na wyłamywanie pod ciężarem owoców lub silnych wiatrów. Zabiegi takie wpływają tez pozytywnie na cechy użytkowe drzew, dzięki temu zmusza się drzewo do wchodzenia wcześniej w okres owocowania.

Czytaj więcej: Formowanie

zak-ogrJako iż cięcie drzew owocowych sprawia wiele problemów, szczególnie początkującym ogrodnikom, postanowiłem zamieścić kolejny artykuł na ten temat, przesłany przez jednego z naszych użytkowników. Zastanówmy się, po co w ogóle tnie się gałęzie drzew owocowych.

Czytaj więcej: Cięcie drzew owocowych

mszycaJak zwalczyć mszycę? To pytanie będąc w ogrodzie zadaje sobie z pewnością nie jedna osoba. Są to Male i miękkie owady o wielkości od 1 do 3 mm z błoniastymi skrzydełkami. Najczęściej mają zielony lub czarny kolor. Od wczesnej wiosny aż do końca lata trzeba kontrolować spodnia część liści bo często mszyca już się zagnieździła tylko że jeszcze nie widać żadnych uszkodzeń.

Czytaj więcej: Sposoby na mszyce