Tuje występują w wielu odmianach barwnych i kształtnych. Nie są zbyt wymagające i można je łatwo rozmnażać.

Czytaj więcej: Siła żywotników – tuja

ogrod2Rośliny cebulowe trzeba silnie nawozić. Czynność tą należy rozpocząć od momentu zasadzenia cebulki przez cały kres jej kwitnienia, a zakończyć należy miesiąc przed planowanym wykopaniem cebul lub na początku września – jeśli cebule mają zimować w ziemi.

Czytaj więcej: Jak przechować cebule roślin

zywoplot0Nasze prawo nie określa odległości, w jakiej powinien rosnąć żywopłot do granicy działki.

Czytaj więcej: Rośliny na żywopłot

lesne owoceOwoce leśne mają bardzo wiele walorów, nie tylko smakowych ale też zdrowotnych i upiększających. Dzięki nim będziesz nie tylko zdrowsza ale i piękniejsza. Sezon na owoce leśne trwa kilkanaście tygodni, nie przegap go!. Owoce te są nie tylko wspaniałym źródłem witamin, minerałów i innych cennych substancji. Czeto w nich znajdują się przeciwutleniacze, a to sprzyja urodzie. Zacznijmy od jagód, chyba najbardziej znanego leśnego owocu. Mają one najwięcej spośród wszystkich owoców antocyjanów, oprócz tego mają tez sporo witamin w tym A, PP i E. Znajduje się w nich też dużo minerałów z żelazem i magnezem na czele. Jagody zaleca się osobom z nadciśnieniem tętniczym oraz przy profilaktyce chorób oczu. Świeże owoce mają lekkie działanie przeczyszczające i ułatwiają trawienie. Pomocne są przy zatruciach pokarmowych. Pomagają tez zwalczyć pasożyty układu pokarmowego. Z kolei maliny bardzo często są stosowane jako środek napotny oraz obniżający gorączkę. Takie działanie zawdzięcza kwasowi salicylowemu i witaminie C. Z tego samego powodu od malin powinny stronić osoby z podrażnioną śluzówką żołądka. Owoce leśne są też z powodzeniem wykorzystywane w kosmetyce. Sami możemy na przykład przygotować sobie odwar z liści jeżyny. Bardzo fajny jest tez peeling z owoców leśnych który doskonale poczyści skórę. Bierzemy garść owoców leśnych i miksujemy z łyżką soku z cytryny oraz dwiema łyżkami cukru. 

24523Mamy lato, jest to szczególny czas dla naszego ogrodu, a szczególnie róż.

Czytaj więcej: Róże w ogrodzie

koi karpGdy już będziemy mieli własne oczko wodne a w nim ryby to musimy pamiętać o ich dokarmianiu.

Czytaj więcej: Karmienie ryb w oczku

sadzimyW każdym szanującym się ogrodzie powinno być miejsce obsadzone różami.

Czytaj więcej: Gdzie i jak sadzić róże

hhhhNawet w małym ogrodzie można posadzić kilka drzewek owocowych, coraz popularniejsze staje się też sadzenie kilku odmian na jednym pniu.

Czytaj więcej: Plenne drzewka

marchewProfesjonalne przygotowanie ogrodu zaczynamy od planu, który powinien uwzględniać poziom terenu, komunikację, podjazdy, ścieżki, nasadzenia, elementy małej architektury, oświetlenie i akcenty wodne.

Czytaj więcej: Ile kosztuje założenie ogrodu

bukNajlepszym momentem na założenie nowej rabaty jest oczywiście wiosna. Ale jeśli chcemy zrobić to na jesieni to też nic złego się nie stanie.

Czytaj więcej: Zakładamy rabatę