zak ogr Roślina ta dorasta do dwóch metrów tworząc rozłożystą koronę a w niej przewieszające się gałęzie. Przez wielu nazywana jest motylim krzewem ponieważ wabi bardzo licznie te owady.

Czytaj więcej: Budleja Dawida

wrzosyWrzosy to piękny dodatek każdego ogrodu.

Czytaj więcej: Wrzosy

KameliaKamelia jest roślina, która rozkwita nawet, jeśli na dworze jest jeszcze mróz. Dlatego właśnie kwiat ten jest wyjątkowy.

Czytaj więcej: Kamelia

zak-ogrPłatki te wcale nie mają pasków jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. To ich ułożenie decyduje o ich deseniu, tym samym roślina ta wygląda bardzo intrygująco. Rozpostarte płatki widziane z gry są białe, z tym ze na brzegach widać odcień czerwieni. Mimo tego, iż roślina jest dość drobna to kwiaty są dość duże, bowiem osiągają średnicę 2-2,5 cm.

Czytaj więcej: Szczawnik różnobarwny

kaczenceWiosną zaczynają kwitnąc kaczeńce, dzięki nim brzegi zbiorników wodnych zaczynają się mienić złotym kolorem. Bywają przez botaników nazywane kniecią błotną, są to niewysokie rośliny sięgające 50cm, występują na terenach podmokłych w całym kraju. Są one podobne do drobniejszych jastrów, ponieważ rośliny pochodzą z tej samej rodziny.

Czytaj więcej: Kaczeńce

astryAstry są kwiatami, które kwietna jesienią, gdy w ogrodzie zaczynają przebarwiać się liście. Zależnie od rodzaju zaczynają kwitnienie od początku września. Kwiaty te doskonale radzą sobie w naszych warunkach klimatycznych, ich największa zaletą jest pełna mrozoodporność. Stanowiska dla nich powinny być słoneczne i lekko zacienione. Jeśli chodzi o odmiany to różnią się wysokością i barwą.

Czytaj więcej: Astry